NACIONALINIS EGZAMINŲ CENTRO SUSITIKIMO SU MOKYKLŲ VADOVŲ ASOCIACIJŲ  ATSTOVAIS NUTARIMAS

2019-02-27
Vilnius

DALYVAVO: Rytas Šalna, Lietuvos pedagogų asociacijų vadovų tarybos koordinatorius, geografijos mokytojų asociacijos prezidentas, Jolanta Knyvienė, (Lietuvos mokyklų vadovų ir Lietuvos gimnazijų asociacija), Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos direktorė, Edmundas Grigaliūnas, Vilniaus Žirmūnų gimnazijos direktorius, Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos tarybos narys, Lietuvos gimnazijų asociacijos Tarybos narys, Natalija Kimso, Vilniaus suaugusiųjų mokymo centro direktorė, Lietuvos suaugusiųjų mokymo centrų vadovų asociacijos pirmininkė, Adam Blaškevič, (Lietuvos mokyklų vadovų ir Lietuvos gimnazijų asociacija), Vilniaus Jono Pauliaus II gimnazijos direktorius, Tomas Jankūnas, Vilniaus Antakalnio progimnazijos direktorius, Lietuvos progimnazijų asociacijos tarybos pirmininkas, Kęstutis Mikolajūnas, Lietuvos tėvų forumo atstovas.

Saulė Vingelienė, Nacionalinio egzaminų centro direktorė, Teresė Blaževičienė, Nacionalinio egzaminų centro direktoriaus pavaduotoja, Pranas Gudynas Nacionalinio egzaminų centro direktoriaus pavaduotojas, Nijolė Ivonienė, Nacionalinio egzaminų centro direktoriaus pavaduotoja, Asta Ranonytė, Egzaminų skyriaus vedėja, Eglė Melnikė Mokinių pasiekimų tyrimų ir analizės skyriaus metodininkė.

Susitikimo tikslas – aptarti mokinių pasiekimų išorinio vertinimo sistemos aktualijas.

SVARSTYTA:

 1. Dėl valstybinių brandos egzaminų (toliau – VBE) kandidatų darbų vertintojų delegavimo vertinti darbus.
 2. Dėl lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos temų pateikimo duomenų perdavimo sistemoje KELTAS.
 3. Dėl elektroninio pasiekimų patikrinimo organizavimo perspektyvos.
 4. Dėl 2019–2020 mokslo metų tvarkaraščio derinimo.
 5. Dėl Pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo statuso ir tvarkaraščio.
 6. Dėl Nacionalinių mokinių pasiekimų patikrinimo rezultatų pateikimo.
 7. Dėl švietimo vadybos ir pasitikėjimo.

NUTARTA:

 1. Nacionaliniam egzaminų centrui rekomenduojama kreiptis į LR Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją dėl teisinio pagrindo, kuriuo remiantis mokytojai galėtų būti registruojami atlikti vertinimo funkciją vertinant VBE kandidatų darbus.
 2. Patariama VBE kandidatų darbų vertintojų darbo įkainį derinti su mokytojų valandiniu atlygiu ugdymo procese.
 3. Rekomenduojama, kad VBE kandidatų darbų vertintojų atranka vyktų anksčiau, siejant su kandidatų egzaminų pasirinkimo data.
 4. Rekomenduojama įvesti reikiamų VBE kandidatų darbų vertintojų kvotas mokykloms pagal abiturientų skaičių.
 5. Prašoma, kad nebūtų reikalaujama suvesti į duomenų perdavimo sistemą KELTAS lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos temos. NEC įsipareigoja inicijuoti kreipimąsi dėl Lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos programos keitimo.
 6. Pristatyti mokinių pasiekimų patikrinimo elektroninio vykdymo tvarkaraštį 2019–2021 metams, kad mokyklų steigėjai ir mokyklų vadovai galėtų planuoti mokyklos apsirūpinimą reikalinga kompiuterine įranga.
 7. NEC įsipareigoja derinti su asociacijų atstovais 2019–2020 mokslo metų tvarkaraštį.
 8. Inicijuoti diskusiją dėl Pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo statuso ir jo paskirties.
 9. Gimnazijų vadovai prašo, kad Nacionalinių mokinių pasiekimų patikrinimo rezultatai teisėtai būtų prieinami gimnazijoms per Mokinių registrą. Šiai nuostatai nepritaria Tėvų asociacijos atstovas.
 10. Siekti bendromis pastangomis, kad egzaminai taptų įrankiu, padedančiu mokytojams gerinti ugdymo kokybę bei mokinių pasiekimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.