Konkursai 5-8 kl.
RESPUBLIKINIO 7–8 KLASIŲ MOKINIŲ ORATORIŲ ANGLŲ KALBA KONKURSAS

PATVIRTINTA

Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos direktoriaus 2023 m. sausio 16 d. įsakymu Nr. V-11

RESPUBLIKINIO 7–8 KLASIŲ MOKINIŲ ORATORIŲ ANGLŲ KALBA KONKURSO NUOSTATAI

I. RENGINIO TIKSLAI

1. Ugdyti mokinių domėjimąsi anglų kalba.

2. Skatinti gabių mokinių kūrybinių, meninių ir viešojo kalbėjimo gebėjimų lavinimą ir bendradarbiavimą panaudojant kalbos mokėjimo galimybes.

3. Skatinti mokytojų iniciatyvą padėti gabiems mokiniams pasiruošti renginiams, kurie turi tęstinumą gimnazijose.

4. Ugdyti anglų kalbai gabius mokinius.

5. Skatinti moksleivius ugdyti komunikavimo, kūrybiškumo ir kultūrinę kompetencijas bei išreikšti savo požiūrį ir nuostatas apie aktualius ir svarbius pokyčius, vykstančius Europoje ir pasaulyje.

II. RENGINIO DALYVIAI

6. Renginio dalyviai yra Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų (progimnazijų, pagrindinių mokyklų bei gimnazijų) 7–8 klasių mokiniai.

III. ORGANIZATORIAI

7. Tauragės ,,Šaltinio“ progimnazija, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Asta Biknerienė, anglų kalbos mokytojos Vaiva Janonienė, Lina Valuckienė, Vilija Petraitienė, Vida Šlickytė, Viktorija Geštautienė ir IT mokytoja Nanija Bekerienė.

IV. PARTNERIAI

8. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

9. Tauragės Pagalbos mokytojui ir mokiniui centras (toliau PMMC).

10. Tauragės Europe Direct informacijos centras, vadovė Isvalda Aleknienė.

V. RENGINIO ORGANIZAVIMO LAIKAS IR VIETA

11. Renginys vyks 2023-03-16, 11.00 val. Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje (J. Tumo Vaižganto g. 123, Tauragė). Registracija: 9.30–10.45 val.

VI. RENGINIO STRUKTŪRA IR ORGANIZAVIMO TVARKA

12. Mokyklos deleguoja 1–2 mokinius.

13. Paruoštos kalbos trukmė – 3 minutės. Kiekvienas kalbėtojas privalo laikytis šio laiko apribojimo.

14. Jokios vaizdinės priemonės negali būti naudojamos. Kūno kalba, atitinkanti kalbėtojo teiginius, yra galima.

15. Renginio tema – „We Are Living Betterthan Ever, but We Still Complain. Have Our Minds Changed since the Fearsome Date–February 24th, 2022?“ Kiekvienas mokinys turės progą įtikinančiai išreikšti savo mintis apie pasaulyje ir Lietuvoje įvykusius įvairaus pobūdžio geopolitinius ir socialinius pokyčius, stebimus po Rusijos pradėto karo prieš Ukrainą pagal savo sukurtą potemę.

16. Kiekvienas renginio dalyvis, pasakęs viešąją kalbą, turės atsakyti į keletą pateiktų klausimų.

17. Planuojamas mokinių susitikimas su aktore, režisiere, UNICEF Geros valios ambasadore, Klaipėdos universiteto retorikos meno dėstytoja docente Virginija Kochanskyte.

18. Planuojama, kad mokiniai viešąsias kalbas pristatys dviejuose srautuose, kuriuose komisijos išrinks po tris prizines vietas. Maksimalus dalyvių skaičius – 50. Rinkdami laimėtojus, vertinimo komisijų nariai vadovausis VIII punkte išvardintais kriterijais.

VII. DALYVAVIMO PARAIŠKOS

19. Registraciją į konkursą rasite čia: https://forms.gle/7dwfh5nJsXyoewMH6

Registracija vykdoma iki 2023-03-08. Registracija gali būti stabdoma anksčiau, susidarius numatytam maksimaliam dalyvių skaičiui. Papildoma informacija dėl registracijos ar dalyvavimo konkurse teikiama el. pašto adresu slickyte.tsaltinis@gmail.com.

Mokytojų rengėjų telefonai pasiteirauti: +370 615 73 960 ir +370 699 03 426.

VIII. APDOVANOJIMAI

20. Kriterijai vertinant konkurso dalyvius: tarimas; žodžių kirčiavimas ir tinkama intonacija; gramatinis kalbos teiginių tikslumas; gebėjimas įtikinti auditoriją; išradingumas ir kūrybiškumas; artistiškumas; žodyno turtingumas; tinkama nuotaika ir auditorijos įtraukimas į aktyvų klausymąsi; originalus pristatymas, vertingos idėjos; pasakytos kalbos aiškumas ir tikslumas; poveikis klausytojams.

21. 1–3 vietas užėmę mokiniai bus apdovanoti Tauragės PMMC diplomais ir Tauragės Europe Direct informacijos centro įsteigtais prizais.

22. Visi dalyvavę mokiniai, mokytojai bus apdovanoti Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos direktoriaus padėkos raštais.

23. Mokinius paruošusiems mokytojams bus įteiktos Tauragės PMMC pažymos, patvirtinančios vykdytą veiklą.

24. Mokytojai privalo informuoti konkurso organizatorius, jei po paraiškos pateikimo jų mokiniai negalės dalyvauti renginyje.

IX. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

25. Konkurso dalyviai, užsiregistravę dalyvauti konkurse, sutinka būti fotografuojami, filmuojami.

26. Organizatoriai pasilieka teisę keisti konkurso organizavimo ir vykdymo sąlygas dėl nenumatytų aplinkybių. Apie tai iš anksto bus pranešta registracijoje nurodytu el. paštu.

27. Užpildydami dalyvavimo paraišką, dalyviai sutinka, kad jų asmeniniai duomenys būtų naudojami konkurso organizavimo tikslams.