Naujienos
Pateikti galutiniai atnaujinamų mokyklinių programų projektai

Pateikti galutiniai atnaujinamų mokyklinių programų projektai

Svarbiausiais ugdymo turinio atnaujinimo aspektais laikomos kompetencijos ir jų ugdymas, dėmesys mokinių amžiaus tarpsnių specifikai mokymosi procese, pasitikėjimas mokytoju, sudarant jam sąlygas iki 30 proc. ugdymo turinio pasirinkti pačiam, tikslesnis pasiekimų lygių apibrėžimas ir integruojamųjų programų įtraukimas į bendrąsias programas.

Priešmokyklinio ugdymo bendroji programa bei Lenkų tautinės mažumos gimtosios kalbos ir literatūros bendroji programa vidurinio ugdymo pakopoje bus pradėtos diegti šių metų rudenį, o likusios atnaujintos bendrosios programos 1, 3, 5, 7, 9 (I gimnazijos) ir III gimnazijos klasėse – nuo 2023 m. rugsėjo, o visose klasėse visa apimtimi – nuo 2024 m. rugsėjo.

Ruošdamasi sklandžiam atnaujinto ugdymo turinio diegimui, Nacionalinė švietimo agentūra (toliau – NŠA) planuoja rudenį vyksiančius mokymus mokytojams, peržiūri ir papildo bendrųjų programų įgyvendinimo rekomendacijas, programas lydinčias metodines priemones, inicijuoja skaitmeninių priemonių atnaujinimą ir kūrimą, taip pat rengia įtraukties nuostatų įgyvendinimo gaires.

Su Teisės aktų informacinėje sistemoje paskelbtais Bendrųjų programų projektais galima susipažinti čia >>>.

Ruošdamasi sklandžiam atnaujinto ugdymo turinio diegimui, NŠA nuolat pildo parengtas bendrųjų programų (BP) įgyvendinimo rekomendacijas bei kviečia jomis naudotis: https://bit.ly/3o1JVeB

Rekomendacijose rasite:
📌 patarimus, kaip geriausiai naudotis atnaujintomis programomis;
📌 kaip kiekvienos programos kontekste ugdyti kompetencijas;
📌 pateikiamus veiklų planavimo, pamokos užduočių ir darbų pavyzdžius;
📌 skaitmenines bei kitas metodines priemones programos įgyvendinimui.

Priešmokyklinio ugdymo bendroji programa bei Lenkų tautinės mažumos gimtosios kalbos ir literatūros bendroji programa vidurinio ugdymo pakopoje bus pradėtos #diegti šių metų rudenį, likusios atnaujintos bendrosios programos 1, 3, 5, 7, 9 (I gimnazijos) ir III gimnazijos klasėse – nuo 2023 m. rugsėjo, o visose klasėse visa apimtimi – nuo 2024 m. rugsėjo.

🔍 Plačiau apie atnaujinimą – https://www.mokykla2030.lt/

Tags :

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.