Dienos archyvas: 2020-12-31

Dalinamės Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atsakymu dėl DNR lėšų, skirtų skaitmeniniam turiniui, panaudojimo

Net kelios asociacijos kreipėsi prašydami skaitmeninio turinio DNR lėšas, skirtas skaitmeniniam ugdymo turiniui, leisti panaudoti pagal mokyklų poreikius. Kai trūksta kompiuterinių priemonių, nėra visada efektyvu leistas lėšas turiniui, kuriuo sunku pasinaudoti. Prašėme pasitikėti mokykla. Kviečiame susipažinti su atsakymu.

Raštas atsakymas (word formatu)

Asociacijų kreipimasis (pdf formatu)

Prašytume Jūsų iki 2021 m. sausio 5 d. el. pašto adresu progimnazijos@gmail.com ar komentaruose nurodyti savo pastabas dėl pateiktos žemiau informacijos.

Nacionalinė švietimo agentūra (toliau – NŠA), vykdydama LR ŠMSM 2020 m. lapkričio 30 d. pavedimą, atlikusi įvairių interesų grupių aktualiais klausimais apklausas ir konsultacijas, teikia galimus siūlymus dėl 2020–2021 metų brandos egzaminų sesijos ir pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo organizavimo.

Siūlymai aptarti su skirtingomis švietimo interesų grupėmis, socialiniais partneriais. Į diskusijas buvo įsitraukę savivaldybių, mokomųjų dalykų ir mokyklų vadovų asociacijų, mokinių ir tėvų organizacijų, mokytojų profesinių sąjungų atstovai. Iš viso gauti 54 individualūs ir organizacijų nuomonę reprezentuojantys siūlymai.  Atsižvelgiant į 2020 m. gruodžio 14–22 d. gautus pasiūlymus, komentarus ir pastabas, NŠA teikia tokius pasiūlymus ir galimas alternatyvas dėl 2020–2021 metų brandos egzaminų ir pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo organizavimo ir vykdymo. Toliau skaityti Skelbiame NŠA rengiamą pažymos projektą dėl 2021 metų brandos egzaminų sesijos ir prašome pateikti Jūsų pastabas

„Reikalavimų mokytojų kvalifikacijai aprašo“

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija rengia Reikalavimų mokytojų kvalifikacijai aprašo“, patvirtinto 2014 m. rugpjūčio 29 d. įsakymu Nr. V-774, naują priedą, kuriame turėtų būti nustatyti reikalavimai mokytojų dalykiniam pasirengimui atsižvelgiant į šiuo metu galiojantį LR švietimo ir mokslo ministro 2016 m. gruodžio 1 d. įsakymą Nr. V-1075 „Dėl Studijų krypčių ir krypčių grupių, pagal kurias vyksta studijos aukštosiose mokyklose, sąrašo“  (projektas skelbiamas).

REIKALAVIMŲ MOKYTOJŲ, NURODYTŲ REIKALAVIMŲ MOKYTOJŲ KVALIFIKACIJAI APRAŠO 11.2 PUNKTE, DALYKINIAM PASIRENGIMUI Toliau skaityti „Reikalavimų mokytojų kvalifikacijai aprašo“